Фахівців в органи місцевого самоврядування відбиратимуть за конкурсом

Прийнятий закон «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачає принципово нові засади роботи, тепер фахівців в органи місцевого самоврядування відбиратимуть за конкурсом. Про це сказав віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, передає «Урядовий портал».

Як зазначається, нещодавно Верховна Рада ухвалила необхідні закони з децентралізації, які направлені на підсилення реформи місцевого самоврядування. «Цей Закон дасть можливість підсилити кадрову політику і залучити фахових людей до служби в органах місцевого самоврядування. Головне – розробити прозорі умови відбору людей на роботу, залучити фахівців і деполітизувати цей процес. Адже працівники апарату ради не можуть бути депутатами місцевого самоврядування (депутатами сільської, селищної, міської, районної чи обласної ради), що дає можливість залучати справжніх фахівців», – наголосив Зубко.

За його словами, вкрай важливим чинником є оплата праці службовців. «У Законі встановлений гарантований розмір посадового окладу службовця, все інше залежить від потужностей і можливостей громади. Саме цей крок, враховуючи і фактор пенсійного забезпечення в органах місцевого самоврядування, дасть можливість залучити фахових людей», – вважає віце-прем’єр-міністр.

Він також зазначив, що прийняті 9 лютого Верховною Радою закони з децентралізації та розвитку місцевого самоврядування дадуть можливість підсилити формування економічно-спроможних громад та збільшать їх повноваження.

Нагадаємо, у вересні 2016 року уряд затвердив план з реалізації реформи місцевого самоврядування. Прийняття депутатами закону про службу в органах місцевого самоврядування є частиною цієї реформи.

9 лютого Верховна Рада прийняла закон «Про службу в органах місцевого самоврядування», урядовий законопроект №2489 підтримали 253 народних депутати. Документом, зокрема, передбачено врегулювання статусу службовців органів місцевого самоврядування, рівний доступ до служби в органах місцевого самоврядування виключно на основі професійної компетентності і прозоре прийняття на службу в органах місцевого самоврядування.

Сайт https://zaxid.net/fahivtsiv_v_organi_mistsevogo_samovryaduvannya_vidbiratimut_za_konkursom_n1418180

Поширити

Be the first to comment

Leave a Reply