В Україні почав діяти закон про повноваження сільських і селищних старост

В Україні почав діяти закон № 1848-VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища). Документ було опубліковано в офіційному виданні Верховної Ради «Голос України» в суботу, 11 березня.

Згідно із законом, у селах і селищах, які увійшли до об’єднаної територіальної громади, впроваджується посада старости, а в українське законодавство вводиться поняття «старостинський округ».

Староста має представляти інтереси мешканців його округу в утвореній громаді та відповідати за комунікацію між селянами та представниками місцевої влади.

До повноважень старости, зокрема, входить відвідування пленарних засідань сільської, селищної, міської ради; сприяння селянам у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування; участь у підготовці місцевого бюджету стосовно програм, які впроваджуватимуть на території округу.

Крім того, староста має стежити за станом довкілля, інфраструктурою, правопорядком та пропонувати шляхи вирішення проблем. Староста звітує перед мешканцями свого округу, вони його і контролюють. Відповідає за ситуацію перед сільською, селищною, міською радою. Якщо староста неналежним чином виконує свої обов’язки, його можуть відкликати з посади.

Верховна Рада ухвалила цей і ряд інших законів щодо децентралізації 9 лютого 2017 року, проте президент України Петро Порошенко наразі підписав лише цей документ, зазначає 112.ua.

Детально на сайті

https://zaxid.net/v_ukrayini_pochav_diyati_zakon_pro_povnovazhennya_silskih_i_selishhnih_starost_n1420356

Поширити

Be the first to comment

Leave a Reply