Рятувальники застерігають!

Згідно статистики, впродовж 2020 року на території Львівської області виникло 5 пожеж у сакральних спорудах. Більшість з них виникають у молитовних залах, побутових приміщеннях для зберігання церковного інвентарю та в куполах. Загальновідомо, що пожежним навантаженням в спорудах духовенства є дерев’яні будівельні конструкції, іконостаси, ікони, а також дерев’яні елементи куполів, що найчастіше потерпають від пожеж.

Напередодні Великодніх свят інспекторським складом Миколаївського РС ГУ ДСНС України у Л/о Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області проведено обстеження усіх релігійних установ Тростянецької, Розвадівської, Новороздільської та Миколаївської громад. Під час даної роботи проведено інструктажі по дотриманню вимог пожежної безпеки під час підготовки та проведення Великодніх свят, вручено пам’ятки щодо заходів пожежної безпеки в культових спорудах, правил пожежної безпеки в побуті, попередження пожеж в природних екосистемах та порядку дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

Поряд із цим рятувальники нагадують, що по завершенню служб не можна залишати не загашеними свічки й кадила та увімкненими електронагрівальні прилади та перед тим, як зачинити культову споруду треба відключити все електрообладнання. Первинні засоби пожежогасіння слід утримувати справними, шляхи евакуації утримувати вільними і нічим не захаращувати, а також періодично треба проводити відповідний інструктаж з обслуговуючим персоналом культових споруд, які будуть задіяні у проведенні заходів, щодо дотримання вимог пожежної безпеки.

Щоб попередити виникнення пожежі через електрику, необхідно довіряти ремонт і монтаж електромережі й електрообладнання тільки фахівцям. Для захисту електромережі від перепадів напруги застосовувати автоматичні запобіжники й калібровані плавкі вставки лише заводського виготовлення. Вмикати електроприлади тільки за допомогою штепсельних з’єднань. Також необхідно один раз на два роки проводити заміри опору ізоляції електромережі і заземлення та перевірку справності систем блискавкозахисту. Якщо дотримуватись цих норм і правил, кількість пожеж та надзвичайних ситуацій значно зменшиться, а відтак зменшиться кількість жертв і втрат.

Миколаївські рятувальники закликають усіх громадян бути уважними при використанні відкритого вогню під час Великодніх свят, дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки. Щоб гарний настрій супроводжував вас усі Святкові дні.

Поширити