Івана Купала – УКРАЇНСЬКИЙ ВЕЧІР У ВИШИВАНКАХ та ВІНОЧКАХ

У НАВЕЧІР’Я РІЗДВА пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього ІВАНА.

УКРАЇНСЬКИЙ ВЕЧІР У ВИШИВАНКАХ та ВІНОЧКАХ.

В ніч на 7 липня, у навечір’я Різдва пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього ІВАНА, відбувся український вечір у вишиванках та віночках у селі Пісочна на території готельно-ресторанного комплексу «Мала Італія», де виступали: Ростислав КУШИНА – український співак, заслужений артист України, Юрій ДЯКУНЧАК – акордеоніст-віртуоз, СУЧАСНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ТЕАТР «GLORIA» (м. Дрогобич), вулична вистава: «Коли цвіте папороть», а також “Гердан” – народний вокальний гурт.

НАШ СВІТОГЛЯД визначає те, що ми робимо щодня. Нині він теж визначає, що саме святкуємо: Різдво Івана Хрестителя, Івана Купала чи зовсім нічого, а також те, як святкуємо: із забобонами чи без.

Різдво Івана Хрестителя має велике значення для кожного християнина і не має жодного стосунку до ворожінь, пошуків «чарівної квітки» папороті чи стрибків через багаття – звичних атрибутів язичницького «свята Івана Купала». Керівник департаменту інформації УГКЦ отець Ігор Яців стверджує: «Якщо мова йде про культуру, звичаї, традиції – то це цілком нормально, бо з цього складається культурне буття нашого народу, за умови, якщо люди в це НЕ вкладають якийсь містичний сенс ідолопоклонства».

Поширити