День пам’яті жертв голодоморів в Україні

Жахливе лихо людства – Голодомор 1932-1933 років в Україні – трагедія, яку пережив український народ, за втратами мирних, невинно вбитих людей можна порівняти лише з втратами нашого народу в Другій світовій війні. Голодомор – злочин геноциду проти українського народу, злочин проти людяності! 
Остання субота листопада об’єднує не лише всіх українців світу, але й все людство у жалобі. Цього дня ми схиляємо голови перед нашими співвітчизниками – жертвами тоталітарного режиму та згадуємо трагедію вселенського масштабу, коли тихою смертю вимирали цілі сім’ї чесних українських трударів.
Можна спустошити бібліотеки та передрукувати книжки, але не можна викреслити з історії Голодомор – наслідок тривалої боротьби українського національного руху проти більшовиків. Два злочини: геноцид українського народу тоді, та агресія на Донбасі зараз переплелися на сторінках історії боротьби України за свою соборність та незалежність. 
Сьогодні кожен житель громади повинен твердо сказати: “Ми сильні! Ми пам’ятаємо!” – берегти пам’ять про кожного закатованого, кожного загиблого, і нехай цей біль згуртує нас та надасть сили для зміцнення кордонів власної землі, незалежності та ідентичності! 
Бажаємо, щоб на наших столах завжди був хліб, а наші діти ніколи не дивились голодними очима на світ. Хай оберігає нас Господь, хай оберігає Україну. 

З повагою, сільський голова
Роман СИДОР

Поширити