Звітність з ЄСВ з типом «Довідковий»

До відома страхувальників!

Звітність з ЄСВ з типом «Довідковий»

Миколаївське відділення УВД ФСС України у Львівській області нагадує, що Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено, що подавати звітність про нарахування ЄСВ слід у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб. Тобто, замість щомісячного звіту з ЄСВ та квартальної форми № 1ДФ, роботодавці за 1 квартал 2021 року здавали нову форму звітності «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску», тобто об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та ВЗ.

Водночас, з метою недопущення порушення прав застрахованих осіб на своєчасне отримання соціальних виплат впроваджено Розрахунок та додатки до нього, що містять персоніфіковані відомості, з типом “Звітний” як “Довідковий”.

Податковий розрахунок типу “Довідковий” – це розрахунок, який подається платником єдиного внеску з типом “Звітний”, у додатках якого наявна інформація щодо призначення застрахованим особам матеріального забезпечення, страхових виплат.

У рядку 035 додатка 1 до Податкового розрахунку “Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам” (далі – Д1) обирається необхідна позначка:

  • для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат – у разі подання Д1 у складі Податкового розрахунку з типом “Звітний” як “Довідковий” для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат застрахованим особам.

Враховуючи зазначене, податковий розрахунок типу “Довідковий” подається протягом звітного кварталу в разі призначення соціальних виплат застрахованій особі.

Що стосується термінів подання Розрахунку, то доцільно робити це до подання заяви-розрахунку на виплату допомоги у Миколаївське відділення Фонду. Тут варто нагадати, що заяву-розрахунок потрібно подати протягом 5 робочих днів з дня підписання комісією (уповноваженим) протоколу соцстрахування. У свою чергу, комісія проводить засідання згідно із затвердженим планом, але не рідше двох разів на місяць. Що стосується уповноваженого, він розглядає питання страхових виплат у міру надходження відповідних документів і приймає рішення після їх оцінки

Отже, після того, як буде складено протокол, слід подбати не тільки про подання заяви-розрахунку до Фонду, але й «Довідкового» Розрахунку до органу податкової служби за основним місцем обліку страхувальника.

Для отримання консультацій просимо звертатись у Миколаївське відділення за телефонами:
(241) 51-376; 50-407; 51-977.
e-mail: myk.lv@fssu.gov.ua