Зміни у пенсійному законодавстві

ПРО ЗМІНИ У ПЕНСІЙНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ
 з 1 квітня 2021 року

З 1 квітня підвищується пенсійний вік для жінок. Ті, хто народилися з 1 жовтня 1960 року до 31 березня 1961 року, ще могли виходити на пенсію у 59,5 років.

Жінки, які народилися після 1 квітня 1961 року, зможуть вийти на пенсію в 60 років. Це останній етап збільшення  пенсійного віку для жінок відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Отже, з 1 квітня 2021 року пенсійний вік для жінок та чоловіків зрівнявся  і становить 60 років.

Особи (жінки та чоловіки), які у 2021 році досягають пенсійного віку, мають право на призначення пенсії за умови наявності страхового стажу не менше 28 років.

Якщо в 60-ти річної особи не буде зазначеної тривалості стажу, вона матиме право обрати – допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 60 до 63 років.

У віці 63 років пенсія за віком, як для чоловіків так і для жінок, призначатиметься у разі наявності страхового стажу від 18 до 28 років. Кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу також збільшується на 1 рік до досягнення у 2028 році 25-35 років страхового стажу. Особам, в яких страховий стаж складатиме не менше 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років.

ПРО ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕРАХУНКУ ПЕНСІЙ ПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ

Починаючи з 2018  року органами Пенсійного фонду щорічно у  квітні 2021 року проводиться автоматичний перерахунок пенсії.

Право на проведення такого перерахунку мають пенсіонери, які після призначення (перерахунку) пенсій продовжували працювати та станом на 1 березня мають не менше 24 місяців страхового стажу після призначення чи попереднього перерахунку пенсій.

Проте, з 1 січня 2021 року запроваджено  поквартальну звітність зі сплати єдиного соціального внеску. Дані про страховий стаж за січень-лютий 2021 року  надійдуть разом зі звітністю за 1 квартал і відобразяться в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування не раніше середини травня.

Тому, такий перерахунок працюючим пенсіонерам буде проведено у травні – червні з датою перерахунку з квітня місяця та проведення відповідної доплати недоодержаної суми пенсії.

Перерахунок пенсії залежить від заробітної плати та тривалості страхового стажу, і визначається індивідуально для кожного пенсіонера.

Коефіцієнт заробітку вплине на збільшення пенсії, якщо після виходу на пенсію зросла заробітна плата працюючого пенсіонера. При цьому, якщо особа після виходу на пенсію стала заробляти менше, то під час перерахунку буде враховано тільки додатковий стаж, а нова зарплата – ні. Для проведення даного перерахунку додатково звертатися до Пенсійного фонду не потрібно, всі перерахунку будуть проведені автоматично.

УВАГА!!! ЗМІНЕНО ПОРЯДОК ВИПЛАТИ ДОПОМОГИ НА ПОХОВАННЯ ТА НЕДООТРИМАНОЇ ПЕНСІЇ

З 1 квітня 2021 року змінено порядок виплати допомоги на поховання та недоотриманої пенсії. Таким чином, зазначені виплати з 1 квітня будуть здійснюватися виключно через банківські установи.

При зверненні до сервісного центру за отриманням даних виплат необхідно подати наступні документи:

 при отриманні допомоги на поховання: документ, що посвідчує особу заявника, заяву на виплату допомоги на поховання, свідоцтво про смерть, Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть пенсіонера.

У разі реєстрації смерті за межами України подається свідоцтво про смерть або інший документ, що підтверджує факт смерті, виданий компетентним органом іноземної держави.

  • виплата недоотриманої пенсії: свідоцтво про смерть, документи, які підтверджують родинні стосунки, документ, що посвідчує особу заявника і  місце проживання.

Тому, при зверненні для отримання допомоги на поховання або недоотриманої пенсії до документів, що ідентифікують особу та документів про смерть в обов’язковому порядку необхідно надавати реквізити банківського рахунку в форматі IBAN, відкритого  на особу, що звернулася за отриманням послуги. Відкрити  рахунки на здійснення відповідних операцій можна в наступних банківських установах:ПАТ “ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ”,ПАТ “РАЙФФАЙЗЕНБАНК АВАЛЬ”, ПАТ КБ  “ПРИВАТБАНК”, ПАТ КБ “ПРАВЕКС-БАНК”,ПАТ “ЮНЕКС-БАНК”, ПАТ “КРЕДІ АГРІЛЬ БАНК”, ПАТ “АЛЬФА-БАНК”, ПАТ “ПУМБ”,ПАТ “УКРСИББАНК”, ПАТ АБ “УКРГАЗБАНК”, ПАТ АБ “ПІВДЕННИЙ”, ПАТ “КРЕДОБАНК”, ПАТ “УКРЕКСІМБАНК УКРАЇНИ”, ПАТ “ПОЛТАВА-БАНК”, ПАТ “МТБ БАНК”, ПАТ “ІДЕЯ БАНК”, ПАТ “БАНК ВОСТОК”, ПАТ “КБ “АКОРД”, ПАТ “КРИСТАЛБАНК”, ПАТ “ТАСКОМБАНК”, ПАТ” КОМЕРЦІЙНИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ БАНК”,ПАТ “ОТП БАНК”.