На єдинщиків поширюється вимога надання підтверджуючого документа

      Миколаївська ДПІ ГУ ДПС у Львівській  області вкотре нагадує платникам про норми Закону України №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

       Даним документом передбачено обов’язок суб’єктів господарювання проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через ПРРО та надавати покупцю фіскальний чек. Проте, Закон містить і виключення. Зокрема, реєстратори розрахункових операцій або ПРРО і розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) певними категоріями платників єдиного податку. Але Закон  265 містить і норму, відповідно до якої суб’єкти господарювання при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані надавати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12.05.1991 №1023-XII «Про захист прав споживачів».

      Отже,  ті платники єдиного податку, які не використовують РРО або ПРРО зобов’язані на вимогу покупця надати документ, який підтверджує вартість покупки.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua 

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» 

Начальник  Миколаївської ДПІ ГУ  ДПС у Львівській області                                         Микола ФЕРЕНЦ