Підставою для нарахування плати за землю є дані державного земельного кадастру

      Миколаївська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

      Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

      У разі подання платником податку до податкового органу правовстановлюючих документів на земельну ділянку, відомості про яку відсутні у базах даних інформаційних систем, сплата податку фізичними та юридичними особами здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання податковим органом інформації про перехід права власності на об’єкт оподаткування. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

      Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, до 01 лютого повинні подавати до податкового органу (за місцезнаходженням земельних ділянок) переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, а також інформувати відповідні податкові органи щодо укладення нових або внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання,  до 01 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

       Форма надання інформації затверджена Міністерством фінансів України.

Начальник  Миколаївської ДПІ ГУ  ДПС у Львівській області                                     Микола ФЕРЕНЦ