ФОП досяг пенсійного віку чи став особою з інвалідністю? Чи треба надати документи про це в податкову?

ФОП досяг пенсійного віку чи став особою з інвалідністю? Чи треба надати документи про це в податкову?

Такі особи мають пільгу із сплати ЄСВ за себе.

Відповідно до закону від сплати ЄСВ за себе звільнені підприємці (незалежно від системи оподаткування), які є пенсіонерами чи належать до осіб з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (ч. 4 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”).

Звільнення розпочинається з наступного місяця після призначення пенсії. Тобто у випадку призначення пенсії у квітні ЄСВ не сплачується за травень і наступні місяці року. А за квітень доведеться сплатити як мінімум страховий внесок у розмірі 1320 грн.

Нарахування єдиного внеску буде припинено. Причому жодних довідок чи копій документів ФОПу надавати в податкову не треба.

У звітності по єдиному внеску ФОП слід нарахувати ЄСВ лише по квітень включно, але це лише у тому випадку, якщо ФОП не сплачуватиме ЄСВ добровільно.

Начальник Миколаївської ДПІ
Микола ФЕРЕНЦ