Чи звільняються від сплати єдиного внеску за себе ФОП – платники єдиного податку за періоди, в яких не отримували дохід?

Миколаївська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує:

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.
Виключенням є фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які:

  • отримують пенсію за віком або за вислугою років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу;
  • мають основне місце роботи або уклали гіг-контракт з резидентом Дія Сіті, – за місяці, за які роботодавцем (резидентом Дія Сіті) сплачено єдиний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Детальніше – в ЗІР за посиланням https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=30301

Начальник Миколаївської ДПІ
ГУ  ДПС у Львівській області                                                                      Микола ФЕРЕНЦ